Strony

poniedziałek, 16 czerwca 2014

My Host Family & visa interview so soon!

Połowa czerwca już za nami, a ja wciąż milczę! No cóż, sesja nie sprzyja blogowaniu. Ale mogę się pochwalić, że został mi jeden egzamin w najbliższą środę, no i obrona w lipcu, a reszta zaliczona! :) 

Miałam napisać coś więcej o mojej Host Family. Tak więc będę aupairować w okolicach Chicago, zajmując się jedną półtoraroczną najcudowniejszą na świecie dziewczynką! Gdybyście tylko mogli ją zobaczyć, i te jej cudowne wielkie niebieskie oczy! <3 Ten, kto widział (Gusia i Madzia, o Was mowa;) ) może potwierdzić!:) Oj będzie łamać męskie serca za kilka lat, dziś właśnie napisałam to mojej Host Mum! :D hehe Właśnie, mam wspaniałą Host Mum! Cały czas mailujemy, cały czas pisze mi co u nich, i podsyła zdjęcia małej, co mi się bardzo bardzo podoba! Ostatnio mi napisała, że mała własnie nauczyła się mówić "hello" :) Mamy podobne zainteresowania, lubimy podobne rzeczy. Host Dad jeszcze nie poznałam, ale podobo więcej go nie ma w domu, niż jest ;) Moja siostra i koleżanki stwierdziły, że niesłe z niego ciacho :P hehe W ogóle to nie sprawdziła się przepowiednia mojej drugiej Magdy, że żadna młoda hostka po obejrzeniu mojego 'au pair video' mnie nie wybierze :P hehe No i dobrze, bo bardzo chciałam mieć młodych hostów, więc mam!:)
Jeśli chodzi o moją pracę to wychodzi około 42 godzin tygodniowo, weekendy wolne, najważniejsze!:) Będę mieć do dyspozycji swój własny samochód, telefon i komputer. Jestem również w kontakcie z ich obecną aupair, która jest Polką. Kiedy przyjadę, ona tam jeszcze będzie przez 2 dni, żeby wszystko mi pokazać, i zabrać na pierwszą wycieczkę do centrum Chicago:) So nice!

Jeśli chodzi o historię mojego perfect match, to wyglądała ona nastepująco:
9 maj - pojawili się na moim profilu, oraz przesłali bardzo ciepłego maila, na którego szybko odpowiedziałam
12 maj - dostałam od nich odpowiedź na mojego maila, musiałam na nią trochę się naczekać, i ta niepewność mnie po prostu dobijała! I tak wymieniłyśmy z HM kilka maili, aż w końcu umówiłyśmy się na rozmowę
14 maj - rozmawiałam pół godziny na skype z HM i obecną aupair, stresowałam się, bo to była moja pierwsza rozmowa. Przegadałyśmy pół godziny, aż maleństwo płaczem za pomocą elektronicznej niani poinformowało, że sie obudziło, i rozmowę trzeba było zakończyć;) Po rozmowie HM napisała mi krótką wiadomość, że miło było porozmawiać itd, ja tez jej napisałam. A po godzinie przysłała mi dłuższą wiadomość, która mnie zaskoczyła, bo się jej nie spodziewałam;) Napisała, że bardzo jej się podobam, i że chciałaby żebym była jej aupair, ale nie chce żebym podejmowała pochopnie decyzję. Dała mi więc czas na rozmowy z innymi rodzinkami (których nie było, bo pisałam innym rodzinom, że dziekuję, ale jestem w kontakcie z inną familią, która mnie bardzo interesuje:P). Przez kilka dni nie pisała mi nic, co by nie wpłynąć jakoś na moją decyzję, po czym w niedzielę w mailu padło wreszcie to pytanie! 
18 maj - zmatchowaliśmy się :)

Z wyborem Host Family wiąże się wiele wątpliwości, czy to napewno TA rodzina, i u mnie też się bez tego nie obyło. Jednak po rozmowie na skype byłam bardzo bardzo podekscytowana nimi, i mimo, że moje serce nie wiedziało, czy to napewno właśnie TO, postanowiłam kierować się rozsądkiem, który powiedział mi, że lepszej rodziny wymarzyć sobie nie mogłam! Oni kochają jeść i podróżować, i ja też! <3 :) Nie widzę żadnych wad, wszystko wydaje się być och i ach więc czego chcieć więcej?? Jedyne co, ok, nie jest to California, ani Floryda. Ale jeszcze zanim przystąpiłam do programu postanowiłam, że nie będę się kierować lokalizacją. Ale jak to będzie w rzeczywistości, okaże się już za kilka miesięcy :)
Co by być pewniejszą swojej decyzji, po rozmowie na skype modliłam się, aby weszła mi na profil nowa rodzina, lepsza bądź gorsza, żebym mogła się jakoś odnieść. No i następnego dnia weszła! Samotna matka z dwójką dzieci, i większą ilością obowiązków. A potem jeszcze jedna rodzina: 2 dzieci, trzecie w drodze i stay at home mum. A w momencie kiedy moja HM wysyłała mi maila z tym najważniejszym pytaniem, na mój profil weszła rodzinka z 1 dzieckiem, ale znowu więcej obowiązków, i kompletne odludzie. Z resztą pisałam o tych rodzinkach w jednym poprzednich postów. Także to tylko utwierdziło mnie, że dokonałam słusznego wyboru :)

Po około tygodniu dotarły do mnie dokumenty, a dziś w końcu umówiłam się na spotkanie wizowe, także w najbliższy piątek proszę mocno trzymać kciuki!! :)

Od razu chciałam sprostować, że wypełnianie wniosku wizowego nie jest takie straszne, jak to wszędzie piszą. Instrukcja z agencji w dłoń, godzinka czasu i po sprawie! :)
Jakby ktoś potrzebował wsparcia to służę pomocą, a tymczasem zmykam uczyć się na ostatni egzamin! 

xoxo

2 komentarze:

 1. Oj taaaak! Twoja Malutka jest przewspaniała! A Jej oczy są takie piękne! <3
  nie mogę się doczekać aż się spotkamy! :)
  co do wizy.. napisałabym, że życzę powodzenia, ale wiem że dasz radę więc życzę Ci żebyś długo nie czekała na wejście tam hehe :)
  buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie, wniosek wizowy w gruncie rzeczy nie taki straszny jak go malują ;P to już jutro, trzymam kciuki! :)

  OdpowiedzUsuń